Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Komunikacja medyczna w krajach Europy Środkowo- Wschodniej. Praktyka, teoria i dydaktyka
11-12. 04. 2025
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Komunikacja medyczna w krajach Europy Środkowo- Wschodniej. Praktyka, teoria i dydaktyka".
➡️KIEDY?
Konferencja odbędzie się w piątek 11 kwietnia 2025 między 10:00 a 17:00 oraz w sobotę 12 kwietnia w między 10:00- 15:00.
➡️MIEJSCE OBRAD
Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 13, budynek A, aula 1.4 A oraz online na platformie Microsoft Teams.
➡️ ORGANIZATOR
Katedra Komunikacji Medycznej i Humanistyki Medycznej, Wydział Lekarski, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Współorganizator:
Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej
Studenckie Koło Naukowe Humanistyki Medycznej CM UMK
➡️CZEGO DOTYCZY KONFERENCJA
Celem konferencji jest integracja środowiska naukowego związanego z problematyką komunikacji medycznej z krajów Europy Środkowo- Wschodniej. Łączy nas potrzeba wypracowania modelu pracy ze studentami kierunków medycznych, lekarzami i innymi członkami zespołu terapeutycznego w kierunku profesjonalnej, opartej na zaufaniu i partnerstwie relacji z pacjentem i w zespole medycznym. Celem konferencji jest także zwrócenie uwagi na istniejące już opracowania naukowe i badania, które ilustrują istniejące problemy w zakresie komunikacji medycznej w naszym regionie lub są propozycją ich rozwiązywania.
Obszary tematyczne:
Praktyczny wymiar komunikacji medycznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Podjęta zostanie próba scharakteryzowania współczesnych praktyk komunikacyjnych w relacjach personel medyczny -pacjent w krajach reprezentowanych na konferencji oraz określenia występujących tu podobieństw i różnic. Istotna także będzie ocena satysfakcji z przebiegu komunikacji medycznej jako rezultatu empirycznych badań w poszczególnych krajach uczestniczących w konferencji.
Modele teoretyczne komunikacji personel medyczny- pacjent. Dzielić się będziemy wypracowanymi w poszczególnych krajach modelami teoretycznymi komunikacji personel medyczny- pacjent, informacjami na temat wykorzystywanych protokołów komunikacji, porozmawiamy o standardach i regulacjach prawnych w tym zakresie.
Edukacja studentów i pracowników medycyny w zakresie komunikacji medycznej. Skoncentrujemy się na programach, formach i metodach kształcenia.
➡️ PRELEGENCI
Na konferencji będziemy mieli zaszczyt wysłuchać wystąpień specjalistów z zakresie komunikacji medycznej z krajów Europy Środkowo- Wschodniej. Będą to zarówno autorzy podręczników poświęconych komunikacji medycznej, jak i osoby na co dzień zajmujący się dydaktyką w zakresie komunikacji medycznej.
Gośćmi honorowymi konferencji będą:
prof. Marijana Braš (Uniwersytet w Zagrzebiu, Chorwacja), prof. Gordana Dedic (Wojskowa Akademia Medyczna, Belgrad), prof. Albena Dobreva i prof. Ilina Doykova (Uniwersytet Medyczny, Varna), prof. Pål Gulbrandsen (Uniwersytet w Oslo, Akershus Szpital, Oslo, Norwegia), prof. Nataliya Haliyash (Narodowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu), prof. Ágnes Kuna (Uniwersytet Loránda Eötvösa, Budapeszt), prof. Marija Petek Šter (Uniwersytet Lublański), prof. Codruta Alina Popescu (Uniwersytet Medyczny i Farmaceutyczny, Cluj- Napoca), dr Šárka Tomová & mgr Šárka Klokočková (Uniwersytet Karola, Praga), prof. Zoi Tsimtsiou (Uniwersytet Arystotelesa, Saloniki, Grecja), prof. Vladimirs Voicehovskis (Uniwersytet Strandinsa w Rydze).
➡️DLA KOGO
Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy praktyków komunikacji medycznej, badaczy komunikacji medycznej, studentów i doktorantów, a także wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką konferencji.
➡️JĘZYK KONFERENCJI
Wystąpienia i panele dyskusyjne w trakcie konferencji wygłaszane będą w języku angielskim.
➡️KOMITET NAUKOWY KONFERENCJI
dr hab. Aldona Jankowska, prof. UMK, Przewodnicząca Komitetu Naukowego
prof. Marijana Braš, Uniwersytet w Zagrzebiu, Chorwacja
prof. Gordana Dedic, Wojskowa Akademia Medyczna, Belgrad, Serbia
prof. Albena Dobreva i prof. Ilina Doykova, Uniwersytet Medyczny, Varna, Bułgaria
prof. Pål Gulbrandsen (Uniwersytet w Oslo and Akershus Uniwersytecki Szpital, Oslo, Norwegia)
prof. Nataliya Haliyash, Narodowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu, Ukraina
prof. Ágnes Kuna, Uniwersytet Loránda Eötvösa, Budapeszt, Węgry
dr Maria Libura, Collegium Medicum Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn, Polska
prof. Marija Petek Šter, Uniwersytet Lublański, Słowenia
prof. Codruta Alina Popescu, Uniwersytet Medyczny i Farmaceutyczny, Cluj- Napoca, Rumunia
dr Šárka Tomová & mgr Šárka Klokočková, Uniwersytet Karola, Praga, Czechy
prof. Zoi Tsimtsiou (Uniwersytet Arystotelesa, Saloniki, Grecja)
prof. Vladimirs Voicehovskis, Uniwersytet Strandinsa w Rydze, Łotwa
➡️KOMITET ORGANIZACYJNY KONFERENCJI
dr Andrzej Domański, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
dr Urszula Domańska
mgr Paweł Drygas
dr hab. Aldona Jankowska prof. UMK, Wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
lek. Maciej Lazarek
dr Maja Łoś
lek. Joanna Matjanowska
mgr Magdalena Mikulska
dr hab. Ryszard Mordarski prof. UKW
mgr Edyta Stefanko-Palka
➡️FORMY UCZESTNICTWA W KONFERENCJI
Uczestnictwo w formie stacjonarnej:
Należy wypełnić formularz uczestnictwa -w bocznej zakładce. Rejestracja może być ostatecznie w terminie do dnia 04.04. 2025 do godz. 23.59. Brak wypełnienia formularza skutkować będzie niemożliwością uczestniczenia w konferencji (a co za tym idzie – niemożliwością otrzymania certyfikatu). Należy wnieść opłatę za uczestnictwo w konferencji poprzez niniejszą stronę lub wpłatę na konto:
Bank PKO S.A.
Numer rachunku: 58 1240 6478 1111 0011 4886 3977
Właściciel konta: UMK w Toruniu
Wraz z przelewem konieczne jest podanie imienia i nazwiska uczestnika konferencji.
Opłata wniesiona włącznie do dnia 27 marca 2025 roku jest równoznaczna z uzyskaniem prawa wstępu na konferencję. Zwrot opłaty konferencyjnej związany z rezygnacją z uczestnictwa w konferencji możliwy jest do 27 marca 2025 włącznie.
Uczestnictwo w konferencji w formie online:
Warunkiem otrzymania linku umożliwiającego udział w konferencji online jest rejestracja wraz zgłoszeniem w trakcie rejestracji do dnia 27 marca 2025 roku zamiaru uczestnictwa w konferencji w formie online. Link do transmisji zostanie udostępniony zarejestrowanym uczestnikom w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem konferencji.
➡️OPŁATY ZA UCZESTNICTWO (SŁUCHACZE):
Uczestnictwo w formie stacjonarnej
300 zł – uczestnictwo (materiały konferencyjne, przerwa kawowa i catering lunch)
Istnieje możliwość otrzymania faktury VAT (faktura nie może być wystawione na osobę prywatną)– prosimy zgłosić stosowną prośbę w formularzu rejestracji zaś dane do faktury wraz z imieniem i nazwiskiem zgłosić na adres e-mail konferencji: mc.conference2025@gmail.com
Uczestnictwo w konferencji w formie online jest bezpłatne.
➡️CERTYFIKAT UCZESTNICTWA
Certyfikaty uczestnictwa w konferencji zostaną dostarczone wyłącznie uczestnikom biorącym udział w konferencji w formie stacjonarnej, którzy dokonali rejestracji i wnieśli opłatę konferencyjną. Certyfikatu uczestnictwa nie otrzymają uczestnicy konferencji online.
Certyfikaty zostaną przesłane w formie cyfrowej na adres e-mail poszczególnych uczestników konferencji w ciągu dwóch tygodnia od zakończeni konferencji.
➡️ZAKWATEROWANIE
Organizator konferencji nie zapewnia zakwaterowania biernym uczestnikom konferencji oraz nie pośredniczy w organizacji takiego zakwaterowania. Istnieje możliwość rezerwacji zakwaterowania (do wyczerpania wolnych miejsc) w: Domu Akademickim CM UMK (koszt ok 100 zł za dobę) informacja: tel. 52 585 3631 e-mail: maliszewska@cm.umk.pl
➡️PYTANIA?
W razie pytań prosimy o wiadomość mailową na adres: mc.conference2025@gmail.com
Chętnie pomożemy. Do zobaczenia na konferencji!
Prosimy o śledzenie stron internetowych, gdzie znajdą Państwo dodatkowe informacje na temat wydarzenia:
https://www.facebook.com/conferencemc/